Shtyhet seanca për rastin ‘Dhuna në Qendër’ - Bota Sot
Shtyhet seanca për rastin ‘Dhuna në Qendër’

Maqedonia

Shtyhet seanca për rastin ‘Dhuna në Qendër’

Më: 7 dhjetor 2017 Në ora: 11:42
Gruevski

Seanca e re gjyqësore për lëndën e PSP-së ‘Dhuna në Qendër’ që sot duhej të mbahet në Gjykatën Penale është shtyrë. Data për mbajtjen e seancës së re do të caktohet plotësisht.

Në seancën e mëhershme Tomisllav Llazarov dhe Jordan Ristevski e pranuan fajin. Përveç Gruevskit, të akuzuar janë edhe ish-funksionari Mile Janakieski dhe deputetja e tanishme e VMRO-DPMNE-së, Daniella Rangellova.

Ata akuzohen nga PSP-ja për nxitje të dhunës në protestat para komunës Qendër në qershor të vitit 2013. Përgjimet janë lejuar që të përdoren si dëshmi për këtë lëndë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test