Organizoi lojëra bixhozi në zyrat e zjarrfikësve në Radovish, paditet komandanti - Bota Sot
Organizoi lojëra bixhozi në zyrat e zjarrfikësve në Radovish, paditet komandanti

Maqedonia

E martë, 20 nëntor 2018

Organizoi lojëra bixhozi në zyrat e zjarrfikësve në Radovish, paditet komandanti

Më: 7 dhjetor 2017 Në ora: 15:01
Foto ilustrim

Komandanti i Njësisë territoriale të zjarrfikësve në Radovish është kallëzuar penalisht nga ana e Sektori i Punëve të Brendshme (SPB).

Ai dyshohet se ka kryer veprën penale ”bixhoz” në hapësirat e njësisë zjarrfikëse, diçka që është e ndaluar me Ligjin për lojra të fateve dhe lojrave argëtuese.

Gjatë kontrollit, është gjetur një aparat për lojra bixhozi.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test