Gjendja e rrugëve në Maqedoni - Bota Sot
Gjendja e rrugëve në Maqedoni

Maqedonia

E mërkurë, 17 tetor 2018

Gjendja e rrugëve në Maqedoni

Më: 13 janar 2018 Në ora: 09:31
Foto ilustrim

Komunikacioni në rrugët shtetërore zhvillohet në korsi kryesisht të lagura. Reshje të dobëta të borës ka në Kodrën e Diellit, Mavrovë dhe Strazhë.

Për shkak të paraqitjes së mjegullës shikueshmërua është ulur në 50-150 metra në rrugën Lisec-Kodra e Diellit, Mavrovë, Krushevë, Pletvar dhe Strumicë.

Intenziteti i komunikacionit jashtë mjediseve urbane është mesatar, ndërsa në kalimet kufitare nuk ka pritje të gjata për hyrje dhe dalje nga shteti.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test