Komuna e Çairit largon nga rrugët shitësit ilegal - Bota Sot
Komuna e Çairit largon nga rrugët shitësit ilegal

Maqedonia

E shtunë, 17 nëntor 2018

Komuna e Çairit largon nga rrugët shitësit ilegal

Më: 6 shkurt 2018 Në ora: 16:55
Çairi

Inspektorati komunal i Komunës së Çairit në bashkëpunim me Inspektoratin e Qytetit të Shkupit dhe Ministrinë e Punëve të Brendshme realizuan aksionin e rradhës për largimin e shitësve ambulantë nga trotuaret e rrugëve "Kemal Sejfulla", "Llazo Trpovski" dhe në tregun e Çairit.

Qarkullimi i lirë i qytetarëve në hapësirat publike dhe ndërtimi i konkurencës së denjë legale janë prioritete të pakontestueshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test