Seancë gjyqësore ndaj personave që tentuan vrasjen e Ziadin Selës - Bota Sot
Seancë gjyqësore ndaj personave që tentuan vrasjen e Ziadin Selës

Maqedonia

E enjte, 18 tetor 2018

Seancë gjyqësore ndaj personave që tentuan vrasjen e Ziadin Selës

Më: 8 shkurt 2018 Në ora: 08:17
Ziadin Sela

Në Gjykatën Penale do të vazhdojë sot gjykimi ndaj të akuzuarve për tentimvrasjen e deputetit Ziadin Sela, rast që ndodhi më 27 prill të vitit të kaluar, në Kuvendin e Maqedonisë.

Në seancën e kaluar, Gjykatësja Sllavica Andreevska tha se kjo seancë do të vazhdojë me procedura dëshmish dhe deklarata dëshmitarësh dhe hetuesish.

Të akuzuar janë dhjetë persona dhe që të gjithë janë deklaruar të pafajshëm, dhe se këtë do ta dëshmojnë më tutje gjatë gjykimit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test