Maqedoni, tre komisione kuvendore mbajnë seancat e tyre të radhës - Bota Sot
Maqedoni, tre komisione kuvendore mbajnë seancat e tyre të radhës

Maqedonia

E hënë, 15 tetor 2018

Maqedoni, tre komisione kuvendore mbajnë seancat e tyre të radhës

Më: 8 shkurt 2018 Në ora: 10:36
Kuvendi

Në Kuvendin e Maqedonisë seanca do të mbajnë komisionet për sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, për punë dhe politika sociale dhe komisioni legjislativ-juridik.

Në rend dite të Komisionit për sistemin politikë dhe marrëdhëniet në mes komuniteteve janë ndryshimet dhe plotësimet e ligjeve për Avokatin e Popullit dhe për mbrojtjen e pëshpëritësve, të dyjat në lexim të dytë.

Komisioni për punë dhe politika sociale do ta shënojë javën ndërkombëtare të shtypit rrugorë. Seancë do të mbajë edhe komisioni legjislativ-juridik.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test