Tek një shtetas gjerman është gjetur armë - Bota Sot
Tek një shtetas gjerman është gjetur armë

Maqedonia

E premte, 19 tetor 2018

Tek një shtetas gjerman është gjetur armë

Më: 8 shkurt 2018 Në ora: 13:58
Ilustrim

Shtetasi gjerman 53-vjeçar mori padi penale për përpunim, mbajtje dhe tregtim pa leje të armëve dhe materieve shpërthyese.

Policia kumtoi se dje, me urdhër nga Gjykata Themelore Shkup 1 është kryer bastisje në shtëpinë e tij në rr. "Crnogorska" me ç'rast janë gjetur një pistoletë "M-57" e kalibrit 7,62mm me një karikator me tetë plumba.

Personi A.F.M. 53-vjeçar është mbajtur në hapësirat e Njësisë për Tregti të Paligjshme.

Më 15 nëntor kundër tij është parashtruar edhe një padi penale pasi që është kryer bastisje në shtëpinë e tij me ç'rast janë gjetur 118 plumba të kalibrit 7,62mm dhe 11 plumba të kalibrit 6,35 mm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test