Zaevi kërcënohet me padi të re, ja se për çka mund të paditet - Bota Sot
Zaevi kërcënohet me padi të re, ja se për çka mund të paditet

Maqedonia

E diel, 21 tetor 2018

Zaevi kërcënohet me padi të re, ja se për çka mund të paditet

Më: 8 shkurt 2018 Në ora: 16:51
Zaev

Lëvizja ndërkombëtare maqedonase për të drejtat e njeriut (MMDCP) që vepron në diasporë ka paralajmëruar se do të ngrejë padi kundër kryeministrit Zoran Zaev nëse do të ndryshojë emrin e Maqedonisë si dhe rrezikon identitetin maqedonas.

Kjo organizatë kërkon që gjyqësia në vend të marrë masa për të ndërprerë bisedimet që sipas tyre janë antikushtetuese dhe antiligjore.

Kjo organizatë e “patriotëve” maqedonas të diasporës kërcënon se me padi mund të përballen edhe të gjithë politikanët e tjerë që janë të përfshirë në procesin për ndryshimin e emrit të Maqedonisë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test