Në Gjykatën Penale vazhdon gjykimi për lëndët “Trust”, “TNT” dhe “Total”. Edhe Gurevski paraqitet në gjyq - Bota Sot
Në Gjykatën Penale vazhdon gjykimi për lëndët “Trust”, “TNT” dhe “Total”. Edhe Gurevski paraqitet në gjyq

Maqedonia

E enjte, 15 nëntor 2018

Në Gjykatën Penale vazhdon gjykimi për lëndët “Trust”, “TNT” dhe “Total”. Edhe Gurevski paraqitet në gjyq

Më: 9 shkurt 2018 Në ora: 08:23
Foto ilustrim

Në Gjykatën Penale në Shkup do të vazhdojnë seancat gjyqësore për lëndët e Prokurorisë Speciale Publike (PSP) “TNT”, “Trust” dhe “Total”.

Në lëndën “TNT” që ka të bëjë me rënimin me dinamit të objektit “Kosmos”, pronë e Fijat Canoskit, janë të akuzuar shtatë persona, ndër të cilët edhe ish-Kryeministri Nikolla Gruevski. Që të gjithë u deklaruan si të pafajshëm.

Në bankën e të akuzuarve do të ulet edhe Dragan Pavlloviq-Latas, gazetar, i cili është i pandehur në lëndën “Total”. Ai dyshohet për evazion fiskal.

Në lëndën “Trust” vazhdon gjykimi për afaristin Sead Koçan, dhe ka të bëjë me tendera të SHA Elem, ku janë përfituar rreth 17 milionë euro.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test