Raund i ri konsultimesh Maqedoni-Greqi - Bota Sot
Raund i ri konsultimesh Maqedoni-Greqi

Maqedonia

E martë, 13 nëntor 2018

Raund i ri konsultimesh Maqedoni-Greqi

Më: 9 shkurt 2018 Në ora: 10:58
Ilustrim

Sot në Shkup do të mbahet raundi i shtatë i konsultimeve në mes të Ministrisë së punëve të jashtme të Republikës së Maqedonisë dhe Greqisë.

Siç infromuan nga Ministria e Punëve të Jashtme, këto konsultime do të vazhdojnë si pjesë e masave të ndërtimit të besimit në mes dy vendeve.

Sipas njoftimeve, pritet që në të dyja delegaciont të marrin pjesë edhe pjestarë të më shumë institucioneve resore.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test