Të punësuarit e Aviacionit Civil të Maqedonisë në trajnime në Singapor - Bota Sot
Të punësuarit e Aviacionit Civil të Maqedonisë në trajnime në Singapor

Maqedonia

E hënë, 22 tetor 2018

Të punësuarit e Aviacionit Civil të Maqedonisë në trajnime në Singapor

Më: 9 shkurt 2018 Në ora: 12:21
Agjencia e Aviacionit Civil të Republikës së Maqedonisë (AAC)

Të punësuarit në Agjencinë e Aviacionit Civil të Republikës së Maqedonisë (AAC) do të kenë mundësi të kryejnë trajnime për sigurinë e aviacionit, navigacionin si dhe në fusha të tjera në Akademinë Aviacionit në Singapor.

Kjo para dy ditësh në Singapor është dakorduar midis drejtorëve të AAC dhe Autoriteteve të Aviacionit Civil në Singapor, Goran Jandreoski dhe Kevin Shum. Kjo marrëveshje, sipas AAC, paraqet  dëshmi për përkushtimin e Singaporit për zhvillimin ndërkombëtar të aviacionit civil dhe mbështetjen e iniciativës së IKAO, “Asnjë vend nuk është i lënë anash”.

Autoritetet e Aviacionit Civil të Singaporit, përmes Akademisë së Aviacionit, do të përgatisin dhe implementojnë programe për trajnim si përkrahje për zhvillimin e fluturimeve ajrore në Maqedoni. Me këtë, thonë nga AAC, do të përmirësohet cilësia e njohurive të të punësuarve në AAC dhe fitohen njohuri dhe përvoja të reja nga fusha e sigurisë së aviacionit, navigacionit, sigurisë ajrore, si dhe në fusha të tjera që janë me rëndësi të madhe për zhvillimin Aviacionit Civil të Maqedonisë

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test