Shekerinska: Grubi duket optimist i madh, marrëveshje për emrin nuk ka - Bota Sot
Shekerinska: Grubi duket optimist i madh, marrëveshje për emrin nuk ka

Maqedonia

E diel, 21 tetor 2018

Shekerinska: Grubi duket optimist i madh, marrëveshje për emrin nuk ka

Më: 9 shkurt 2018 Në ora: 21:58
Radmilla Shekerinska

Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e mrojtjes, Radmilla Shekerinska tha në një intervistë për televizionin 24, duke komentuar deklaratën e Artan Grubi se është arritur një marrëveshje mbi emrin, tha se është larg nga një gjë e tillë.

“Ai duket si një optimist i madh. Unë nuk mendoj se vlerësimi është i saktë. Në mosmarrëveshjet që zgjasin aq gjatë, vendosin nijansat. Dhe përderisa nuk keni marrëveshje, jeni largë marrëveshjes. Ne dëshirojmë që problemi të zgjidhet më shpejt. Por, për sa kohë që nuk kemi propozim në tavolinë, është shumë herët të themi se shumë detaje mbeten. Unë do të isha shumë e kujdesshme”, tha Shekerinska. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test