Filip Petrovski me fraksion në VMRO-DPMNE? - Bota Sot
Filip Petrovski me fraksion në VMRO-DPMNE?

Maqedonia

E shtunë, 20 tetor 2018

Filip Petrovski me fraksion në VMRO-DPMNE?

Më: 9 shkurt 2018 Në ora: 22:01
Filip Petrovski

Filip Petrovski në emisionin “Vetëm e vërteta” në Kanal 5 sot deklaroi se është e mundshme të krijojë fraksion në parti.

Petrovski thotë se ai ka shumë mbështetje nga anëtarësia, se ai është vazhdimisht në terren në mesin e njerëzve dhe se ai nuk do të “vjedhë” anëtarësinë nga kryetari Hristijan Mickoski, por ligjërisht do ta marrë.

Petrovski tha se qëllimi i tij është të demokratizojë VMRO-DPMNE.
Ai i tha së vetë kishte kaluar një golgotë, ndërkohë që ndodhi zgjedhja e liderit të VMRO-DPMNE-së.

“Njerëz të sjellur të cilët aktronin delegatë. Anëtarësia është me mua”, tha ai.
Fraksioni thotë se do të ndodhë së shpejti, sepse partia dhe shteti janë në rrezik.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test