DPHM: Nivelet e lumenjve janë nën mesatare - Bota Sot
DPHM: Nivelet e lumenjve janë nën mesatare

Maqedonia

E premte, 16 nëntor 2018

DPHM: Nivelet e lumenjve janë nën mesatare

Më: 13 shkurt 2018 Në ora: 12:13
Lumn ne Maqedoni

Nivelet e pothuajse të gjithë lumenjve në vend sot janë nën mesataren për në shkurt, por vërehet rënie e lehtë në krahasim me ditën e djeshme, tregojnë matjet më të reja të Drejtorisë për Punë Hidrometeorologjike (DPHM).

Dy herë e gjysmë nivel më të ulët nga mesatarja ka Drin i Zi afër Lozhanit, ndërsa pak më i vogël se zakonisht është niveli i Cërna Rekës afër Novacit, Bregallnica afër Shtipit dhe Kriva Reka afër Kriva Pallankës. Nivelet, ndërkaq, të liqeneve natyrore janë në suaza të mesatares shumëvjeçare për këtë muaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test