Zakharieva: T’i lëmë Athinën e Shkupin ta zgjidhin çështjen e emrit - Bota Sot
Zakharieva: T’i lëmë Athinën e Shkupin ta zgjidhin çështjen e emrit

Maqedonia

E martë, 23 tetor 2018

Zakharieva: T’i lëmë Athinën e Shkupin ta zgjidhin çështjen e emrit

Më: 13 shkurt 2018 Në ora: 15:03
Ministresha për Punë të Jashtme të Bullgarisë, Ekaterina Zakharieva

Ministresha për Punë të Jashtme të Bullgarisë, Ekaterina Zakharieva ka deklaruar se është e gëzuar me përparimin në bisedimet ndërmjet Athinës dhe Shkupit, për çështjen e emrit.

Ajo ka theksuar se bëhet fjalë për një çështje bilaterale ndërmjet Athinës dhe Shkupit dhe duhet që t’i vazhdojnë bisedimet me ndërmjetësimin e OKB-së.

Bullgaria do të jetë nikoqire e takimit joformal të Këshillit për punë të jashtme, ku merr pjesë edhe ministri Nikolla Dimitrov.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test