Të reshurat vështirësojnë komunikacionin në jugperëndim të Maqedonisë - Bota Sot
Të reshurat vështirësojnë komunikacionin në jugperëndim të Maqedonisë

Maqedonia

E shtunë, 17 nëntor 2018

Të reshurat vështirësojnë komunikacionin në jugperëndim të Maqedonisë

Më: 13 shkurt 2018 Në ora: 16:31
Ilustrim

Për shkak të të reshurave të dendura të borës, Sektori për Punë të Brendshme (SPB) ka ndërmarrë masa të shtuara për sigurinë në komunikacion.

Prandaj, është ndaluar lëvizja e automjeteve të rënda në kalimin malor “Preseka”, “Bukova”, dhe në drejtim të vendkalimit kufitar “Qafëthana”.

Në drejtimi rrugor “Bukova” ndalohet lëvizja edhe me vetura. Policia ka vënë pika kontrolluese në magjistralen Ohër-Kërçovë, në “Podmolje” dhe në magjistralen Ohër-Resnjë, në “Emo”, afër fshatit Kosel.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test