Rajoni i Ohrit nuk do ta humb statusin e trashëgimisë botërore në UNESKO - Bota Sot
Rajoni i Ohrit nuk do ta humb statusin e trashëgimisë botërore në UNESKO

Maqedonia

E premte, 16 nëntor 2018

Rajoni i Ohrit nuk do ta humb statusin e trashëgimisë botërore në UNESKO

Më: 13 shkurt 2018 Në ora: 21:41
Ilustrim

Rreziku që rajoni i Ohrit ta humbë statusin e trashëgimisë botërore të UNESKOS-s është larguar pas masave dhe aktiviteteve të ndërmarra të cilat janë theksuar në Raportin për përparim në implementimin e rekomandimeve nga Komiteti për trashëgimi botërore.

Raporti, siç kumtoi shërbimi i Qeverisë për media, është sjellë në seancën e sotme.

Ministria e Kulturës, përmes Komisionit Kombëtar për UNESKO-n, është e obliguar që në afat prej 10 ditësh ta dorëzojë raportin deri te Qendra për trashëgimi botërore të UNESKO-s.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test