Qeveria dha pëlqim për dy investime të reja të huaja - Bota Sot
Qeveria dha pëlqim për dy investime të reja të huaja

Maqedonia

E shtunë, 17 nëntor 2018

Qeveria dha pëlqim për dy investime të reja të huaja

Më: 13 shkurt 2018 Në ora: 21:43
Qeveria e Maqedonisë

Qeveria solli vendime për mbështetjen e dy investimeve të reja të huaja. Bëhet fjalë për kompaninë për prodhimin e ilaçeve SAGEN dhe për kompaninë VIK.

Në seancën e sotme janë pranuar vendimet për dhënien e lejes për dhënien afatgjate me qira të tokës ndërtimore për kompaninë SAGEN, si dhe për marrëveshjen për ofrimin e ndihmës shtetërore kompanisë VIK në Zonën Zhvillimore Teknologjike Industriale Prilep.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test