Tensione në Selanik, banorët kërkojnë që Butaris të bëhet kryetar i Shkupit - Bota Sot
Tensione në Selanik, banorët kërkojnë që Butaris të bëhet kryetar i Shkupit

Maqedonia

E shtunë, 17 nëntor 2018

Tensione në Selanik, banorët kërkojnë që Butaris të bëhet kryetar i Shkupit

Më: 14 shkurt 2018 Në ora: 15:02
Janis Butaris

Një grup qytetarësh prej 70 vetë, janë mbledhur sot para ndërtesës së komunës së Selanikut dhe kërkuan dorëheqjen e kryetarit të komunës Janis Butaris, pas deklaratave të djeshme për riemërimin e aeroportit të Selanikut.

Protestuesit me parulla në duar thërrisnin: jep dorëheqje, të shkosh në Shkup dhe atje të bëhesh kryetar, tradhëtar. Në rezolutën e nënshkruar ata kërkuan që Butaris edhe publikisht të kërkojë falje.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test