Prifti maqedonas Carknjas do të gjobitet me 45 mijë euro - Bota Sot
Prifti maqedonas Carknjas do të gjobitet me 45 mijë euro

Maqedonia

E martë, 23 tetor 2018

Prifti maqedonas Carknjas do të gjobitet me 45 mijë euro

Më: 14 shkurt 2018 Në ora: 15:27
Nikodim Carknjas

Prifti dhe arkimandriti maqedonas, Nikodim Carknjas duhet patjetër të paguaj gjobë prej 45 mijë eurove, për shkak të një donacioni prej 57 mijë eurove që e ka pranuar për ndërtimin e Kishës ortodokse maqedonase Shën Zllata Meglenska në S’Botsko.

Zyra greke për të ardhura të tatueshme në Voden e ka dënuar Carknjasin për paraqitje të rrejshme të të ardhurave në raportin e tij vjetor.

Lajmi bëhet i ditur nga Diaspora e Bashkuar Maqedonase (DMB), të cilët thonë se Greqia vazhdon t’i kontestojë liritë fetare të maqedonasve në rajonin e Egjeut.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test