Presidenti bullgar Radev të premten viziton Shkupin - Bota Sot
Presidenti bullgar Radev të premten viziton Shkupin

Maqedonia

E hënë, 19 nëntor 2018

Presidenti bullgar Radev të premten viziton Shkupin

Më: 14 shkurt 2018 Në ora: 20:48
Nikola Dimitrov

Pas përfundimit të vizitës zyrtare të Ministrit të jashtëm të Maqedonisë, Nikola Dimitrov në Sofje ku edhe është takuar me kolegët e tij si dhe kryeministrin Borisov dhe presidentin Radev, ky i fundit pritet që të premten të qëndrojë për vizitë në Shkup.

Presidenti bullgar Rumen Radev në këtë vizitë zyrtare do të shoqërohet edhe nga dy metropolitët e kishës bullgare Nikolaj dhe Kiprijan.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test