Kryeministri Zaev i lë pa fjalë maqedonasit: Jam shqiptar! - Bota Sot
Kryeministri Zaev i lë pa fjalë maqedonasit: Jam shqiptar!

Maqedonia

Kryeministri Zaev i lë pa fjalë maqedonasit: Jam shqiptar!

Më: 19 shkurt 2018 Në ora: 21:27
Zoran Zaev

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev ka luftuar për një kohë të gjatë për zyrtarizimin e gjuhës shqipe në Maqedoni, duke sfiduar kështu edhe partitë maqedonase.

Por kohët e fundit ai i ka befasuar të gjithë pasi ka deklaruar se është shqiptar.

Ai ka sqaruar se është me origjinë nga Ilirët e Strumicës dhe se gjyshërit e tij flisnin shqip.

Në një intervistë, Zaev u shpreh se...

Lajmin e plotë mund ta lexoni te Mediat Shqiptare, duke klikuar KËTU.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test