Zaev: Disa gjykatës që i shërbyen Gruevskit, më vardisen edhe mua! - Bota Sot
Zaev: Disa gjykatës që i shërbyen Gruevskit, më vardisen edhe mua!

Maqedonia

Zaev: Disa gjykatës që i shërbyen Gruevskit, më vardisen edhe mua!

Më: 22 shkurt 2018 Në ora: 12:31
Kryeministri Zoran Zaev

Kryeministri Zoran Zaev mbrëmë në Berlin pas përfundimit të vizitës ka thënë se një pjesë e gjykatësve që i kanë shërbyer Gruevskit tani dëshirojnë t’i shërbejnë atij, njofton Sdk.mk.

Në debatin për Maqedoninë organizuar nga Fondacioni Fridrih Ebert nga pjesëmarrës gjerman i është bërë pyetja: Si do ta zbatojë reformën gjyqësore që të sigurojë gjyqësi të pavarur, me faktin që një pjesë e gjykatësve i kanë shërbyer regjimit autoritar?

“Disa gjykatës tani duan të jenë të mirë edhe me ne. Por nuk është e nevojshme të jenë asisoj, duhet të punojnë dhe të ndjekin ligjin”, ka thënë Zaev.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test