Heqja e licensave në fokusin e Agjencisë së mediave - Bota Sot
Heqja e licensave në fokusin e Agjencisë së mediave

Maqedonia

Heqja e licensave në fokusin e Agjencisë së mediave

Më: 22 shkurt 2018 Në ora: 12:53
Ilustrim

Propozim vendime për heqjen e licencave radiodifuzionerëve është një prej pikave në rend dite të seancës së sotme të 11-të të Agjencisë për Shërbime Mediale Audio dhe Audiovizuale, njofton Medial.mk.

Dy prej pikave kanë të bëjnë me TV 24. Agjencia do të debatojë për Propozim konkluzionin lidhur me konstatimet nga shqyrtimi i dokumenteve për regjistrimin e personave juridikë të cilat janë themelues të TV 24 Vesti nga Shtipi dhe propozim vendim për ngritje të procedurës për konfirmimin e ekzistimit të koncentrimit të palejuar medial, sipas detyrës zyrtare, te TRD 24 VESTI SHPPK Shtip.

Në seancë do të debatohet edhe për propozime për ndërprerjen e procedurave të ngritura për heqjen e licencave radiodifuzerëve.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test