Shtyhet seanca për njësitin “Alfa” që arrestuan Boshkoskin - Bota Sot
Shtyhet seanca për njësitin “Alfa” që arrestuan Boshkoskin

Maqedonia

Shtyhet seanca për njësitin “Alfa” që arrestuan Boshkoskin

Më: 28 shkurt 2018 Në ora: 11:20
Ljube Bushkoski

Gjykatësja Aleksandra Risteska deklaroi se në seancën e parë kryesore të sotshme nuk janë përmbushur kushtet për punë të gjyqit, për këtë arsye gjykimi u shty për me 23 mars.

Sipas saj, Gjykata e Apelit në Shkup ende nuk ka vendosur mbi ankesën e PSP-së për padin kundër Mijallkovit, i cili fillimisht ishte i akuzuari i parë në këtë lëndë.

Në sallën e gjyqit ishin të pranishëm Ljube Bushkoski dhe gjashtë të akuzuarit nga njësiti Alfa, gjithashtu edhe prokurorët e PSP-së, Ljuben Lape dhe Gavril Bubevski.

Gjykatësja Aleksandra Risteska gjithashtu shtoi se kundër Mijallkovit nuk ka akt prokurorie të plotëfuqishme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test