Rrugët e lagështa, rekomandohet kujdes gjatë drejtimit të automjetit - Bota Sot
Rrugët e lagështa, rekomandohet kujdes gjatë drejtimit të automjetit

Maqedonia

Rrugët e lagështa, rekomandohet kujdes gjatë drejtimit të automjetit

Më: 7 mars 2018 Në ora: 20:14
Ilustrim

Komunikacioni në rrugët e shtetit zhvillohet rrjedhshëm, nëpër rrugë të lagështa.

Siç informon NP "Rrugët e Maqedonisë", në disa akse rrugore të cilat kalojnë nëpër grykat është e mundur paraqitje e rrëshqitjeve të dheut.

NP "Rrugët e Maqedonisë" apelon kujdes gjatë drejtimit të automjetit dhe përshtatje të shpejtësisë sipas kushteve në rrugë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test