Po planifikohen ‘bomba’ kundër Zaevit, ja autorët?! - Bota Sot
Po planifikohen ‘bomba’ kundër Zaevit, ja autorët?!

Maqedonia

Po planifikohen ‘bomba’ kundër Zaevit, ja autorët?!

Më: 8 mars 2018 Në ora: 08:46
Zoran Zaev

Përfaqësuesit e lartë të eshalonit të parë të Qeverisë së kaluar, veçanërisht strukturat e saj të sigurisë, nën koordinimin e ish-udhëheqëses për punë të brendshme, Gordana Jankullovska, kanë formuar një rrjet sigurie , zbulon gazetari Sasho Ordanovski në kolumnën e tij “ Civil Media”.

Ai shkruan se ky operacion i pajisur mirë teknologjikisht, me siguri kryhet pa dijeninë e udhëheqjes së re të partisë i drejtuar nga Hristijan Mickoski, të cilin kuadrot e vjetra nuk i besojnë dhe siç bën me dije Ordanovski qëllimi kryesorë i rrjetit në fjalë është përfitimi, dhe më pas të publikojë materiale për Qeverinë aktuale të LSDM-së, të cilat do të mund ta kishin të njëjtin efekt sikurse “bombat e Zaevit”.

Ndërkohë, ekspertët e sigurisë theksojnë se ky veprim i opozitës është i paligjshëm dhe shkatërron sistemin shtetëror, dhe gjithashtu zbulon se në rrethin e sigurisë qarkullojnë zëra, por edhe indikacione seriozë për atë se selia kryesore e VMRO-DPMNE-së në Shkup, është bazë kryesore që në mënyrë të paligjshme derdhen informacione personale mbi zyrtarë të ndryshëm nga Qeveria aktuale.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test