Kamenos: Nuk do të gjindet zgjidhje rreth emrit - Bota Sot
Kamenos: Nuk do të gjindet zgjidhje rreth emrit

Maqedonia

Kamenos: Nuk do të gjindet zgjidhje rreth emrit

Më: 8 mars 2018 Në ora: 13:57
Ilustrim

Njëri nga nënkryetarët e parlamentit grek dhe deputet nga Grekët e Pavarur, Dimitris Kamenos, vlerson se nuk do të gjindet zgjidhje për problemit rreth emrit, transmeton Zhurnal. 

"Mendoj se kështu siç po shkon, nuk ka shumë hapsirë. Nuk do të ekziston zgjidhja. Këta njerëz nuk do ti ndryshojnë punët që ne i vlersojmë si të patjetërsueshme dhe që duhet të bëhen si garancë. Zaev flet për marrëveshje ndërkombëtre, thotë që nuk do të ndryshojmë gjuhën, nuk do të ndryshojmë asgjë, nuk do ta ndryshojmë kushtetutën, vetëm tabela ndryshojnëy", thotë Kamenos në një intervistë për televizionin grek, Skaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test