Qeveria do t’i motivojë mërgimtarët të investojnë në Maqedoni - Bota Sot
Qeveria do t’i motivojë mërgimtarët të investojnë në Maqedoni

Maqedonia

Qeveria do t’i motivojë mërgimtarët të investojnë në Maqedoni

Më: 8 mars 2018 Në ora: 15:16

Qeveria do të kërkojë mënyrë për t’i motivuar mërgimtarët të investojnë në Maqedoni. Përveç që do të mund t’i shfrytëzojnë mjetet e parapara me Propozim-ligjin për mbështetje financiare në investime, planifikohet motivim shtesë i cili, si modalitet, do të futej ose në atë pjesë të ligjit ose në Planin për rritje ekonomike, tha sot ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi.

“Po punojmë në atë, si të realizohet mbështetja edhe për qytetarët të cilët punojnë jashtë vendit. Dëshirojmë t’i motivojmë të kthehen në Maqedoni dhe këtu të hapin biznese”, deklaroi Bekteshi pas takimit me anëtaret e Odës ekonomike të Maqedonisë veriperëndimore (OEMVP).

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test