Lubço Georgievski ka një porosi! - Bota Sot
Lubço Georgievski ka një porosi!

Maqedonia

Lubço Georgievski ka një porosi!

Më: 9 prill 2018 Në ora: 11:03
Lubço Georgievski

Kryetari i VMRO-Popullore dhe ish-themeluesi i VMRO-DPMNE, Lubço Georgievski ka dalur me një porosi lidhur me festën e pashkëve .

Ai përmes një mesazhi ka uruar besimtarët por tha se shfrytëzon rastin që në këtë festë të drejtojë porosi për paqe dhe unitet, por edhe respektim të ndërsjelltë.

“Përmes unitetit tonë të tentojmë të kontribojmë për të ardhmen prosperuese të Maqedonisë”, ka shkruar ish-kryeministri Georgievski.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test