Kallëzohet penalisht mjeku i rrejshëm i syve në Gjevgjeli - Bota Sot
Kallëzohet penalisht mjeku i rrejshëm i syve në Gjevgjeli

Maqedonia

Kallëzohet penalisht mjeku i rrejshëm i syve në Gjevgjeli

Më: 16 prill 2018 Në ora: 15:55
Ilustrim

Një person në Gjevgjeli është paditur nga policia për mashtrimin e qytetarëve, gjoja se është mjek i syve.

SPB e Strumicës ka ngritur kallëzim penal ndaj personit M.G (62), i cili e ka ushtruar këtë profesion, nga maji i vitit 2016, e deri në momentin e padisë penale.

Ai nuk ka patur shkollimin e duhur, e as dhënien e provimit profesional, përfshi licencën e punës për kryerje të veprimtarive mjekësore.

Megjithatë, M.G ka kryer kontrolle të syve dhe ka përcaktuar dioptri të syve për pacientët. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test