Jakimovski thotë se asnjë denarë nuk e ka harxhuar jashtëligjshëm - Bota Sot
Jakimovski thotë se asnjë denarë nuk e ka harxhuar jashtëligjshëm

Maqedonia

Jakimovski thotë se asnjë denarë nuk e ka harxhuar jashtëligjshëm

Më: 16 prill 2018 Në ora: 16:40
Ish-kryetari i komunës Karposh, Stevçe Jakimovski

Ish-kryetari i komunës Karposh, Stevçe Jakimovski i është kundërpërgjigjur kryetarit të tanishëm Stefan Bogove, për akuzat e borxheve të kësaj komune, gjoja të trashëguara nga Jakimovski.

Sipas tij, akuzat e Bogoevit janë aluzione, dhe se nuk është e vërtetë që nuk është raportuar për atë që është harxhuar në sponsorizime.

Jakimovski thotë se asnjë denarë nuk është përdorur, apo harxhuar jashtë aspekteve ligjore.

Në lidhje me kredinë prej 2.6 milionë euro, Jakimovski tha se është harxhuar në infrastrukturë, kanalizime fekale dhe aspekte tjera në komunë. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test