Ndalimi i Peshkopit Petar në Aeroportin e Shkupit ka një arsyetim - Bota Sot
Ndalimi i Peshkopit Petar në Aeroportin e Shkupit ka një arsyetim

Maqedonia

Ndalimi i Peshkopit Petar në Aeroportin e Shkupit ka një arsyetim

Më: 16 prill 2018 Në ora: 19:37
Peshkopi Petar

Dyshimi për punë financiare në Peshkopatën e Prspë-Pellgoni, për disa marrëveshje për denacionalizim, mënyra se si kanë qenë të disponueshme disa obligacione.

Në hetime janë të përziera edhe instutcione ndërkombëtare. Ndërsa Peshkopit Petar ishte marrë në pyetje para fluturimit për në Australi.

Për punën e Peshkopit Petar në Australi disa shoqëri nga Maqedonët në atë vendë me vite po zhvillojnë çështje gjyqësore.

Pas arrestimit në Aeroportin e Shkupit, Peshkopi Petar deklaroi se bëhe fjalët për gabim dhe se institucionet përkatëse i kanë kërkuar falje, ndërsa ai për këtë çështje ka angazhuar advokat.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test