Dimitrov: Shpresojë në rekomandim pa kushte për fillimin e bisedimeve me BE - Bota Sot
Dimitrov: Shpresojë në rekomandim pa kushte për fillimin e bisedimeve me BE

Maqedonia

Dimitrov: Shpresojë në rekomandim pa kushte për fillimin e bisedimeve me BE

Më: 16 prill 2018 Në ora: 21:47
Nikolla Dimitrov

Shpresojë se do të kemi rekomandim pa kushte për fillimin e bisedimeve për antarësim në Bashkimin Evropian, thekson shefi i diplomacisë së Maqedonisë, Nikolla Dimitrov, në fjalimin e tijë para pjesëmarrësve në konferencën rrajonale në rastin e 10 vjetorit të formimit të Fondit Evropian për Ballkanin çka po mbahet sot dhe nesër në Beograd.

Ai deklaroi se me padurim pret të lexoj raportin e Komisionit Evropian, që duhet të publikohet nesër.

Theksojë se integrimin në Bashkimin Evropian duhet të shikohet rajonal dhe vendet duhet të jenë të vetëdijshëm për bashkëpunimin e tyre. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test