Qeveria do ta shpalos programin për punësim për vitin 2018 - Bota Sot
Qeveria do ta shpalos programin për punësim për vitin 2018

Maqedonia

Qeveria do ta shpalos programin për punësim për vitin 2018

Më: 25 prill 2018 Në ora: 08:35
Ilustrim

Ministria për Punë dhe Politikë Sociale, UNDP dhe Agjencia për Punësimi në Republikën e Maqedonisë sot do të promovojnë programin e punësimit për vitin 2018.

Në ngjarjen e paralajmëruar fjalim do të ketë kryeministri Zoran Zaev, ministri për Punë dhe Politikë Sociale, Mila Carovska, ambasadorja e Kombeve të Bashkuara në Maqedoni, Luiza Viton dhe drejtoresha e Agjencisë për Punësim, Biljana Jovanovska. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test