Fraksioni Demokratik i OBRM-PDUKM-së: Përse Ivanov është lënë anash gjatë zhvillimeve të bisedimet për emrin - Bota Sot
Fraksioni Demokratik i OBRM-PDUKM-së: Përse Ivanov është lënë anash gjatë zhvillimeve të bisedimet për emrin

Maqedonia

E shtunë, 20 tetor 2018

Fraksioni Demokratik i OBRM-PDUKM-së: Përse Ivanov është lënë anash gjatë zhvillimeve të bisedimet për emrin

Më: 16 maj 2018 Në ora: 11:51
Fraksioni Demokratik i OBRM-PDUKM-së

Në prag të takimit të nesërm në mes kryeministri Zoran Zaev dhe Tsipras, nga fraksioni demokratik i OBRM-PDUKM-së, mendojnë se në mes të takimit “e katër kokave” duhet urgjentisht të ftohen Komisioni për politik të jashtmë në Kuvend, në të cilën ministri për Punë të Jashtme do t’i informojë përfaqësuesit më të lartë të shtëpisë së Ligjvënësit për zhvillimin e bisedimeve me fqiun jugor.

Sipas tyre, opinioni duhet të njoftohet për atë se kush i jep këshilla dhe letra Ministrit për Punë të Jashtme për zhvillimin e bisedimeve dhe se çfarë përmbajtje kanë ato dhe bisedimet a zhvillohen me dosjet nga arkivat. Këtë e kërkojmë për faktin se nuk bëhet fjalë për takim priva, por këtu bisedohet për të ardhmen e shtetit. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test