Ish-kryetari i Sllovenisë do të vizitojë Maqedoninë - Bota Sot
Ish-kryetari i Sllovenisë do të vizitojë Maqedoninë

Maqedonia

E mërkurë, 17 tetor 2018

Ish-kryetari i Sllovenisë do të vizitojë Maqedoninë

Më: 16 maj 2018 Në ora: 13:42
Milan Kuçan

Ish-kryetari i Sllovenisë, Milan Kuçan sot dhe nesër do të qëndroj për vizitë në Maqedoni.

Kuçan do të ketë shumë takime në Shkup, në mes të cilëve edhe me kryetarin Gjorge Ivanov dhe me kryetarin e Kuvendit, Talat Xhaferin.

Kryetari i parë i Sllovenisë nesër do të ketë fjalim në konferencën ndërkombëtare vjetore për çështje evropiane me temën “Evropa dhe Ballkani”. Konferenca organizohet nga Universiteti Kolegji Amerikan Shkup.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test