Zaev: Vendet e Ballkanit perëndimor të marrin pjesë aktive në ndërtimin e një Evrope më të fuqishme - Bota Sot
Zaev: Vendet e Ballkanit perëndimor të marrin pjesë aktive në ndërtimin e një Evrope më të fuqishme

Maqedonia

E shtunë, 20 tetor 2018

Zaev: Vendet e Ballkanit perëndimor të marrin pjesë aktive në ndërtimin e një Evrope më të fuqishme

Më: 16 maj 2018 Në ora: 15:08

Koha  është që vendet e Ballkanit Perëndimor të marrin pjesë në nërtimin e një BE-ja më të fortë, ka porositur kryeministri Zoran Zaev sot në Sofje ku po merrë pjesë në konferencën "Demokracia që përmbush: Çlirimin e potencialeve të Ballkanit Perëndimor, 10 vite më vonë".

"Arritëm që të bëjmë atë që shumë shpeshë herë tentojnë ta bëjnë shumë vende anembanë botës, por rrall herë ka suksese", ka theksuar kryeministri Zoran Zaev, duke shtuar se tejkalimi i krizës është vetëm se pjesa e parë e përallës.Ai shtoi se është krijuar një sistem i qeverisjes së mirë i cili bazohet në disa shtylla, ndërsa ka folur edhe për marrdhenjet ndërfqinjësore dhe rajonale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test