Vepër humanitare në Çair: Jepet bukë falas për nevojtarët - Bota Sot
Vepër humanitare në Çair: Jepet bukë falas për nevojtarët

Maqedonia

E enjte, 18 tetor 2018

Vepër humanitare në Çair: Jepet bukë falas për nevojtarët

Më: 16 maj 2018 Në ora: 21:27
Jepet bukë falas për nevojtarët

Me rastin e fillimit të muajit të shenjtë të Ramazanit, në rajonin e Komunës së Çairit është ndërmarrë një aksion humanitar, i cili mund të vlerësohet si i rrallë në vendin tonë.

Afër shkollës së mesme “Cvetan Dimov” në rrugën “Xhon Kenedi” është vendosur bukë falas për skamnorët, të cilët mund të marrin bukë pa asnjë lloj kompensimi.

Në rrjetet sociale janë shpërndarë dhe është pëlqyer fotgrafitë nga ky akt humanitar, ndërsa nuk dihet se kush kanë qenë iniciatorët e ksaj vepre.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test