“Sfida për hulumtues të rinj” mbahet sot dhe nesër në Shkup - Bota Sot
“Sfida për hulumtues të rinj” mbahet sot dhe nesër në Shkup

Maqedonia

E enjte, 18 tetor 2018

“Sfida për hulumtues të rinj” mbahet sot dhe nesër në Shkup

Më: 17 maj 2018 Në ora: 09:10
Ilustrim

Sot dhe nesër do të mbahet finalja e thirrjes publike “Sfida për hulumtues të rinj”, që organizohet nga Fondi për risi dhe zhvillim teknologjik, në bashkëpunim me Ministrinë e Arsimit dhe Shkencës.

Pjesëmarrësit nga shkollat fillore dhe të mesme që e kaluan procesin e para përzgjedhjes, do të kenë mundësi t’i prezantojnë projektet hulumtuese të sferës së shkencave natyrore dhe teknike.

Një komision shtatëanëtarësh nga institucione të ndryshme të rëndësishme në sferën e arsimit, ishte i përfshirë në tërë procesin, dhe do të zgjedhin në bazë të prezantimit gojor./

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test