Zaev: Maqedonia dhe Greqia e forcojnë miqësinë - Bota Sot
Zaev: Maqedonia dhe Greqia e forcojnë miqësinë

Maqedonia

E enjte, 18 tetor 2018

Zaev: Maqedonia dhe Greqia e forcojnë miqësinë

Më: 17 maj 2018 Në ora: 12:46
Zoran Zaev dhe Cipras

“Maqedonia dhe Greqia e forcojnë miqësinë. Me kryeministrin Cipras besojmë se mund të gjejmë zgjidhje që do të mbrojë dinjitetin e qytetarëve në dyja shtetet”, ka porositur kryeministri Zoran Zaev në rrjetin social “Fejsbuk” lidhur me takimin që po mbahet në Sofje.

Dy kryeministrat janë takuar në margjinat e samitit BE- Ballkani perëndimor në Sofje. Politikanët evropian fuqishëm, madje mbështesin zgjidhjen e problemit të emrit me qëllim të zhbllokimit të integrimeve euroatlantike të Maqedonisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test