Hahn: Maqedonia dhe Greqia janë në rrugë të mirë, por marrëveshje nuk ka ende - Bota Sot
Hahn: Maqedonia dhe Greqia janë në rrugë të mirë, por marrëveshje nuk ka ende

Maqedonia

E premte, 19 tetor 2018

Hahn: Maqedonia dhe Greqia janë në rrugë të mirë, por marrëveshje nuk ka ende

Më: 17 maj 2018 Në ora: 13:25
Johannes Hahn

Media citon eurokomisionerin Johannes Hahn të ketë thënë se Maqedonia dhe Greqia janë në rrugë të mirë për ta zgjidhur çështjen, pr ende nuk ka marrëveshje.

Ai ka theksuar se gjithnjë është optimist dhe është ende, por zgjidhje nuk ka ende.

“Gjithnjë jam optimist dhe ende kam. Mendoj se janë në rrugë të mirë, por puna nuk ka përfunduar, sipas asaj që kuptova”, thotë Hahn.

I pyetur nëse deri në qershor mund të ketë diçka pozitive, Hahn thotë se ka një muaj e gjysmë deri atëherë, dhe se shpreson se mund të ketë përparim që do të kishte efekt në samitin e qershorit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test