Ninova: Greqia dhe Maqedonia së shpejti do të gjejnë zgjidhje për emrin - Bota Sot
Ninova: Greqia dhe Maqedonia së shpejti do të gjejnë zgjidhje për emrin

Maqedonia

E enjte, 18 tetor 2018

Ninova: Greqia dhe Maqedonia së shpejti do të gjejnë zgjidhje për emrin

Më: 17 maj 2018 Në ora: 15:48
Kornelija Ninova

Besoj se Greqia dhe Maqedonia së shpejti do të gjejnë zgjidhje për emrin. E keni ndihmën tonë edhe me shumë që nga koha e qeverisë së Partisë Socialiste Bullgare (PSB), deklaroi liderja e opozitës bullgare të partisë PSB, Kornelija Ninova për gjatë kohës së takimit të liderëve të së majtës dhe kryeministrave nga BE-ja dhe Ballkani Perëndimor, në Samitin e Sofjes, informojnë nga AIM nga Bullgaria.

Ajo theksoi se PSB edhe pse është opozitare dhe ka mosmarrëveshje me Qeverinë, por përsëri janë unik në lidhje me presidencën e BE-së.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test