Angjushev: Nëpërmjet rritjes së bashkëpunimit rajonal do të jemi më afër integrimit në BE - Bota Sot
Angjushev: Nëpërmjet rritjes së bashkëpunimit rajonal do të jemi më afër integrimit në BE

Maqedonia

E premte, 19 tetor 2018

Angjushev: Nëpërmjet rritjes së bashkëpunimit rajonal do të jemi më afër integrimit në BE

Më: 18 maj 2018 Në ora: 15:58
Koço Angjushev

Republika e Maqedonisë, si një vend i vogël, duhet të rrisim bashkëpunimin me vendet e rajonit dhe nëpërmjet rritjes së bashkëpunimit rajonal për të përshpejtuar integrimin evropian, tha zv. kryeministri për Çështjet Ekonomike, Koço Angjushev në një aktivitet në kuadër të Samitit BE-Ballkani Perëndimor të organizuar në Sofje.

Ai vuri në dukje se Qeveria do të angazhohet për zbatimin e projekteve që do të kontribuojnë në një bashkëpunim më të mirë rajonal, ndërsa vëmendja e veçantë do të vendoset në realizimin e infrastrukturës rrugore dhe hekurudhore të Pan Korridorit VIII.

Aktivitet në kuadër të Samitit të BE-Ballkani Perëndimor, mbarojnë sot, ndërsa me këtë samit shënohet fundi i presidencës së Bullgarisë me BE.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test