Kocias për të vizitë në SHBA, diskutohet për emrin e Maqedonisë - Bota Sot
Kocias për të vizitë në SHBA, diskutohet për emrin e Maqedonisë

Maqedonia

E premte, 19 tetor 2018

Kocias për të vizitë në SHBA, diskutohet për emrin e Maqedonisë

Më: 20 maj 2018 Në ora: 20:12
Nikos Kocias

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Kocias do të qëndrojë nesër për vizitë zyrtare në SHBA, të cilën do ta fillojë me një takim me homologun e tij amerikan Michael Pompeo në Uashington, ndërsa më 24 dhe 25 maj, një takim do të mbahet në Nju Jork me shefin e diplomacisë maqedonase dhe emisarin special të OKB-së për emrin e Maqedonisë.

Fokus i takimit të Kocias me Pompeo do të jenë çështje dypalëshe dhe rajonale me fokus në zhvillimin e situatës në Mesdheun lindor dhe është paraparë edhe një takim me ndihmësin e sekretarit të Shtetit Wess Mitchel.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test