Rikonstruimi i Qeverisë, Zaev: Nesër çojmë emrat në Kuvend - Bota Sot
Rikonstruimi i Qeverisë, Zaev: Nesër çojmë emrat në Kuvend

Maqedonia

E hënë, 22 tetor 2018

Rikonstruimi i Qeverisë, Zaev: Nesër çojmë emrat në Kuvend

Më: 21 maj 2018 Në ora: 14:52
Kryeministri Zoran Zaev

Kryeministri Zoran Zaev, parlajmëroi për nesër rikonstruktimin e Qeverisë. Zaevi tha se tashmë janë marrë vesh për të gjitha ministritë dhe dikasteret me emrat e rinj të ministrave, zëvendësministrave. Propozimet do të dërgohen që nesër në Kuvend.

“Nesër do ta propozojë rikonstruktimin e Qeverisë. Jam i përgatitur dhe emrat janë konfirmuar, prandaj që nesër do t’i dorëzojmë në Kuvend dhe më në fund do të kompletojmë Qeverinë”, tha Zaev.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test