Ulen nivelet e lumenjve dhe liqeneve - Bota Sot
Ulen nivelet e lumenjve dhe liqeneve

Maqedonia

E martë, 23 tetor 2018

Ulen nivelet e lumenjve dhe liqeneve

Më: 21 maj 2018 Në ora: 23:38
Ilustrim

Nivelet e lumenjve dhe liqeneve natyrore në Maqedoni janë më të ulëta në krahasim me ditën e djeshme me përjashtim të Liqenit të Dojranit kur niveli është rritur për dy centimetra, tregojnë matje e fundit nga Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike (DPHM).

Nivelet e lumenjve më shpesh janë më të ulëta nga e zakonshmja për majin, derisa tek tre liqenet janë më të larta. Rritje të butë në krahasim me nivelin mesatar për këtë muaj kanë Vardari në vendet e matjes afër Velesit dhe Demir Kapisë dhe Pçinjës afër banjës së Katllanovës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test