Raport mbikëqyrës për korrupsionin dhe transparencën në Maqedoni - Bota Sot
Raport mbikëqyrës për korrupsionin dhe transparencën në Maqedoni

Maqedonia

E premte, 19 tetor 2018

Raport mbikëqyrës për korrupsionin dhe transparencën në Maqedoni

Më: 22 maj 2018 Në ora: 09:28
Ilustrim

Të dhënat kryesore të raportit mbikëqyrës për korrupsion në Republikën e Maqedonisë sot në konferencë shtypi në Shkup do të prezantojnë Transparenca në Maqedoni, në bashkëpunim me NVO Infoqendra.

Raporti përfshin gjendjen e korrupsionit dhe transparencës në shoqërinë e Maqedonisë, gjatë periudhës janar-prill 2018 dhe përfaqëson një mesazh të vazhdueshëm për tri vitet e ardhshme.

Në konferencë shtypi çka do të organizohet në kuadër të projektit “Organizatat qytetare dhe mediat kundër korrupsionit-zero tolerancë për korrupsionin”, e mbështetur financiarisht nga BE, do të mbajnë fjalim drejtoresh e Transparencë Maqedoni, Ana Janevska dhe ekspertja Vanja Mihajlova. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test