Talata Xhaferi sot qëndron për vizitë zyrtare në Republikën e Serbisë - Bota Sot
Talata Xhaferi sot qëndron për vizitë zyrtare në Republikën e Serbisë

Maqedonia

E shtunë, 17 nëntor 2018

Talata Xhaferi sot qëndron për vizitë zyrtare në Republikën e Serbisë

Më: 22 maj 2018 Në ora: 16:07
Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi sot do të qëndrojë për vizitë zyrtare në vendin fqinj, Serbi.

Në shoqëri të Talat Xaferit do të jenë edhe anëtarët e grupeve parlamentare për bashkëpunim me Kuvendin e Republikës së Serbisë: Ivan Stoinjkoviq, kryetar i grupit, Ilija Nikollovski, anëtare e grupit dhe Mirsada Emini Asani, gjithashtu anëtare e grupit për bashkëpunim.

Në kuadër të vizitës zyrtare, kryetari i Kuvendit do të takohet me kryetaren e Kuvendit Popullor të Serbisë, Maja Gjokoviq, me kryetarin e Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, Ana Brnabiq dhe me anëtarët e grupit për bashkëpunim në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test