‘Është përshtypje e gabuar se Shkupi po neglizhon bashkëpunimin me Serbinë’ - Bota Sot
‘Është përshtypje e gabuar se Shkupi po neglizhon bashkëpunimin me Serbinë’

Maqedonia

‘Është përshtypje e gabuar se Shkupi po neglizhon bashkëpunimin me Serbinë’

Më: 23 maj 2018 Në ora: 12:07
Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, tha sot me rastin e vizitisë në Beograd, se ka udhëtuar me porosinë për dialog dhe bashkëpunim, dhe se është një përshtypje e gabuar se Shkupi po neglizhon bashkëpunimin me Serbinë.

Në deklaratën e tij për Tanjug, Xhaferi kujtoi se Maqedonia dhe Serbia në procesin e Berlinit ranë dakord të zgjidhin problemet e mundshme dhe mosmarrëveshjet me dialogun.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...